Radio 1 Praha

Jméno:
E-mail: [nepovinné]
Zpráva:

Ochrana proti spamování robotu. Kolik je dvakrát tri?


Sylva | sylv@email.cz
2010-04-14 23:50:57
Dobrý den,prosím zda můžete předat mou email adresu dj Koenigsmarkovi,dlouho ho marně sháním,bohužel jsem někam založila mobilní číslo.Ráda bych s ním mluvila.Moc díky,Sylva

Jose
2009-11-28 09:02:29
Přesně tak. R1 je jednoznačně nejlepší české rádio, je velká škoda, že vysílá pouze v Praze a nemá frekvence také v jiných městech.

Jakub Čejka | jakub.cejka@seznam.cz
2009-11-23 12:32:53
mladá nevzdělaná rozmazlená unuděná dámo Efez
Radio 1 je nejlepší Radio v ČR

Radio 1
:: O HISTORII RADIA 1

Radio 1 vzniklo na jaře roku 1991, ale skutečný začátek vysílání přišel na podzim roku 1990 během výstavy Totalitní zóna v podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné. Vysílání tehdy ještě pirátské rozhlasové stanice Stalin (19.-25.10.1990) vzbudilo mimořádný ohlas, bylo ovšem po několika dnech úředně zastaveno. Petici za znovuobnovení vysílání a proti monopolu státního rozhlasu a televize podepsalo na 30 000 lidí. Na začátku roku 1991 bylo zařízení vráceno (15.2.1991 vzniklo Radio Ultra, které se po udělení licence 25.3.1991 změnilo na Radio 1) a Radio 1 se tak stalo první soukromou nezávislou rozhlasovou stanicí v této republice.

Od začátku své existence se Radio 1 liší od ostatních komerčních stanic svou alternativní hudební dramaturgií, která není svázaná hitparádovými pravidly. Hlavní charakteristikou Radia 1 je maximální otevřenost, a to jak k různorodým hudebním žánrům, tak i v přístupu k posluchačům.

V průběhu let se vysílání přizpůsobovalo nastupujícím světovým hudebním trendům, ale pokaždé pouze na základě kvality a nikoli komerčních vlivů.

Od roku 1990 prošlo Radio 1 hudebním vývojem od čistě rockových provopočátků po nástup anglické kytarové scény a začátek taneční hudby. Dnes tvoří hlavní součást programu různé formy taneční hudby a alternativní rock. Své stálé místo ve vysílání mají i menšinové hudební žánry – jazz, hard rock, reggae, world music, klasická hudba, hip hop.

V programu Radia 1 nechybí ani komponované pořady a publicistické relace. Těžištěm vysílání ale zůstává kvalitní hudba provázená civilním projevem moderátorů.

Od září roku 2004 je většinovým majitelem Radia 1 společnost Communicorp.

Radio 1 se významnou měrou podílí na propagaci nejrůznějších kulturních akcí jako filmových či divadelních představení, koncertů menšinových žánrů a sportovních událostí.

Radio 1 také vysílá přímé přenosy z různých akcí či záznamy koncertů a mnoho dalších zajímavostí. Za podpory Radia 1 byly také vydány stovky alb domácích nezávislých interpretů a některé zajímavé knižní tituly.

Během mnoha let své oficiální existence se Radio 1 stalo významným kulturním fenoménem, zcela ojedinělým v celém středoevropském prostoru. Pro významné množství českých umělců je zdrojem inspirace a pro posluchače ne bezduchou kulisou, ale nevtíravým společníkem.


:: O PROGRAMU RADIA 1

Radio 1 je svým programem ojedinělá soukromá rozhlasová stanice nejen v Praze, ale i v celé České republice.

Mapuje velké spektrum hudby, kterou posluchači nemohou slyšet na žádném jiném radiu. V programu se unikátním způsobem podařilo skloubit na jedné straně nahrávky kytarové a na straně druhé taneční, jako je trip-hop a ambient, dále acid jazz, drum and bass a jungle, house, breakbeat, hip hop, techno či trance.

Nedílnou součástí filozofie Radia 1 je zejména živý kontakt s posluchači po celý den, stálý kulturní přehled o akcích v Praze i okolí, což dokazuje jak velké množství živých rozhovorů, tak například pravidelný Kulturní servis, vysílaný 2x denně a okamžité zařazování nových nahrávek s akcentem na domácí tvorbu zejména mladých interpretů, kteří nabízejí neotřelé hudební postupy.

Po dobu své existence prošlo Radio 1 určitým vývojem od počátečního ryze rockového (viz úterní pořad Hard music) nezávislého rádia až k současnému obsažení velkého množství hudebních stylů.

V současném vysílání najdete denní tok hudby a kulturních informací, vysílaný ve všední dny mezi 6. a 19. hodinou, poté hodinový pořad CD Nonstop mezi 19. a 20. hodinou všední dny a počínaje 20. hodinou a konče 6. hodinou ranní speciální programy.
Radio 1 se nezaměřuje pouze na import muziky ze zahraničí (zde stojí za zmínku oblíbená čtvrteční Hitparáda Radia 1), ale dává ve vysílání také značný prostor domácím interpretům. Dokladem může být např. úterní česká hitparáda Velká sedma a pravidelný čtvrteční pořad Inclubátor, který představuje začínající domácí muzikanty a jejich demo snímky.

Se zaměřením na ryze francouzskou taneční scénu se představuje pondělní pořad French Connection a nedělní pořad Všechny hudby světa nabízí přehled o world music.

Z okrajovějších žánrů vysílají vlny R1 také blues Blue Train nebo jazz Jazz a fusion hodinka. V nabídce vysílání je již zmiňované mluvené slovo také v podobě filmových novinek Film o páté, který nabízí k poslechu i filmové soundtracky, dále Čtení se strýčkem Míšou, Knižní servis s novinkami a doporučeními čtenářům, diskusní pořad s velmi zajímavými hosty Zátiší a samozřejmě Kulturní servis.

Své nezaměnitelné místo ve vysílání má nejkontroverznější sobotní pořad o světové taneční scéně Unzipped nebo pořad o nerovných beatech Breakbeat Conference. V oblasti reggae, dub a ska se orientuje pořad Reggae klub, jiný styl představuje stále oblíbenější hip-hopový Soundbomb a skvělý jungleový Shadow Box. Novinkou ve vysílání Radia 1 je čtvrteční pořad o dubstepu nazvaný Bass Trap.

K nedělnímu večeru neodmyslitelně patří Novinky na alternativní scéně, Intro a Seance.

Součást vysílání tvoří i přímé přenosy našich i zahraničních kapel a záznamy vystoupení (např.Depeche Mode, Radiohead, Dreadzone, Chemical Brothers, apod.).
Radio 1 se významnou měrou podílí na propagaci nejrůznějších kulturních akcí, jako filmových či divadelních představení, koncertů menšinových žánrů a sportovních akcí.

Za naší podpory také vyšlo mnoho desek domácím nezávislým interpretům a některé zajímavé knižní tituly.

Efez
2009-10-04 16:17:52
Rádio 1 neposlouchám. Hudba co tam hrajou se mi nelíbí, přijde mi nudná a o ničem. A ti moderátoři jsou taky nudní :D

José
2009-01-24 21:38:31
Tradičně dnes potvrdili, jako ostatně vždy, svoji oprávněnou pověst stanice s nejlepší hudbou v ĆR.

Klejna
2009-01-14 23:58:41
Moderatori radia1 uz svuj playlist nesetavuji. Jen delaji sve specialni porady.

José Brtník
2009-01-09 15:30:58
Ano. Mělo by tomu tak být stále. Alespoň, tak soudím, dle rozhovoru, starém asi měsíc, na jiném serveru.

aleš
2009-01-08 18:57:23
Rádio1 je v pohodě.. nevíte jestli stále moderátoři sestavují playlist podle sebe..?

José
2009-01-05 20:42:32
Test

Vyhledávání:
Rádio Tip

Rádio Tipy

Český rozhlas 1 - Radiožurnál
Přehraj rádio online
Online poslech všech českých rádií

Newsletter

Chcete-li pravidelně dostávat novinky o portálu Super-Rádio.cz, tak se registrujte! Budete informováni na e-mail:

Anketa

Jakým způsobem posloucháte rádia?
Rádiový přijímač
26%
Internet
25%
Chytrý telefon
25%
Neposlouchám rádia
24%

Ze světa médií


Významné sportovní akce v Ostravě se dočkají podpory


Významným finančním příspěvkem Ostrava podpoří osm velkých akcí. Uvedl to v tiskové zprávě web města Ostravy....


Fotbalová Slavia získala Sora z Baníku Ostrava


Po odchodu útočníka Jana Kuchty do Lokomotivu Moskva hlásí vedení fotbalové Slavie Praha příchod nové posily. Do týmu lídra tabulky první ligy přestoupil nigerijský fotbalista Yira Collins Sor z Baníku Ostrava....


Správa železnic v loňském roce doplnila závorami dalších 70 přejezdů


V roce 2021 došlo k dalšímu výraznému zvýšení bezpečnosti na kříženích železničních tratí se silnicemi. Správa železnic na své síti zmodernizovala 186 přejezdů, na 108 z nich při tom došlo ke zvýšení úrovně jejich zabezpečení....


Ostrava má čistější a lesklejší vozy MHD


Ekologičtější, automatizované mytí na míru, bez stop zaschlých kapek na skle, navíc s moderním monitoringem spotřeby vody, prostředků nebo třeba energií. To jsou hlavní výhody nově zmodernizovaného mycího portálu a rekonstruované čističky odpadních vod v porubské tramvajové vozovně. Uvedl to v tiskové zprávě na svém webu Dopravní podnik Ostrava....


© 2006-2022 Super-Rádio.cz a Radioweb.cz